II Edycja Międzyprzedszkolnego Pleneru Malarskiego pod nazwą ,,Jesienią, jesienią sady się rumienią..."

04.10.2023 r. nasze przedszkole było organizatorem II Edycji Międzyprzedszkolnego Pleneru Malarskiego pod nazwą ,,Jesienią, jesienią sady się rumienią...".
Progi naszego przedszkola odwiedziło wielu gości: nasi mali artyści- dzieci z publicznych stalowowolskich przedszkoli, Naczelnik Wydziału Oświaty i Edukacji Pani Magdalena Wrońska- Bulec oraz gość specjalny malarka Pani Beata Garanty z Muzeum Regionalnego W Stalowej Woli.

Celem spotkania było promowanie dzieci uzdolnionych plastycznie , które uczęszczają do stalowowolskich przedszkoli, promowanie literatury polskiej wśród najmłodszych a także przybliżenie sylwety polskiej  pisarki Marii Konopnickiej.

Po prezentacji wiersza przez prowadzącą ,,Jesienią" M. Konoponickiej i krótkiej pogadance dzieci zasiadły do sztalug i przystąpiły do malowania jesiennego pejzażu ,,Sadu jesienią" 

Cennych wskazówek przez czas trwania pleneru udzielała malarka Pani Beata, wprowadzając małych artystów w świat profesjonalnego malarstwa. Warsztaty malarskie sprawiły dzieciom wiele radości, a na twarzach było widoczne skupienie i zaangażowanie w powstające prace.

Po tak ciekawych warsztatach dzieci udały się na poczęstunek i skosztowały babeczek z owocami, którymi obdarowuje nas w sadzie Pani Jesień.

Plener malarski zakończono rozdaniem dyplomów, nagród oraz podziękowań dla przedszkoli.

Pani Dyrektor podziękowała także zaproszonej malarce za przybycie i poprosiła o uwiecznienia tej chwili w Kronice Przedszkola Nr 1.

Na tle pięknej jesiennej scenerii odbyła się sesja zdjęciowa, która pozwoli zachować w pamięci uczestników te cenne chwile i nowe doświadczenia na długi czas.

Wszystkim uczestnikom życzymy rozwijania swojej pasji do malarstwa i zapraszamy do nas za rok.

Reportaż z pleneru malarskiego będzie dostępny w telewizji kablowej Stella.